Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Марченко Валерій Віталійович

Рейтинг Користувача: / 497
НайгіршеНайкраще 

Марченко Валерій Віталійович - директор КЗ «Міський Будинок культури» м. Рівне, член національної спілки театральних діячів України, член національної всеукраїнської музичної спілки.

Марченко Валерій Віталійович народився 29.11.1962 р. в м. Городок Львівської області, закінчив Золочівську музичну школу по класу фортепіано і труби, диригентсько-хоровий відділ Львівського державного музичного училища (1977-1981 рр.) та композиторський факультет Львівської державної консерваторії ім. Лисенка, клас ст. викладача Флиса В.В., (1981-1986 рр.) .

Під час навчання у консерваторії працював керівником народного джазового оркестру «Медікус» Львівського державного медичного інституту.

Після закінчення консерваторії проходив службу у лавах Збройних Сил в ансамблі Пісні і танцю Прик В.О., де удосконалював свої професійні та організаторські можливості.

Одразу після закінчення служби (1987) працював старшим викладачем Рівненського педагогічного інституту ім. Д.З. Мануїльського на кафедрі теорії та гри на муз. інструментах. Засновник Народного ансамблю пісні і танцю «Веснянка», який став лауреатом та дипломантом фестивалів та конкурсів в Україні, Росії та Сполучених Штатах Америки: «Знайомтесь, нові імена» Київ, «Лесина пісня» Луцьк, «Студентська весна» Москва – 1990, колектив бере участь у Днях української музики у м.    Відін (Болгарія) та у концертній програмі святкування Дня незалежності США у Вашингтоні (4.07.1990 р.).

У 1993-1996 р.р. Марченко В.В. поєднував роботу старшого викладача кафедри теорії та історії музики і гри на фортепіано у Рівненському інституті культури із написанням пісень для Народних артистів України П. Зіброва, В. Петріва, М. Фарини , Заслуженого артиста України П. Мрежука , гуртів «Тартак», «Осінній дощ», «Невже» та інших. Це і „Шануймось, панове”, „Многая літа” і багато інших...

З 1996 р. працював завідуючим музичною частиною Рівненського обласного театру ляльок, де ще більше розкрив свій творчий потенціал композитора і створив музику до 26 дитячих вистав і 2-х дитячих опер, які знаходяться в репертуарних планах Рівненського, Івано-Франківського та Хмельницького театрів ляльок та Рівненського музично-драматичного театру.

Велику увагу приділяє написанню пісенного репертуару для дітей (більше 300 пісень). Пісні та інструментальні твори Валерія Віталійовича постійно звучать на національних конкурсах дитячої творчості не тільки у Рівному, але і в інших регіонах України.

Створена у 1998 р.арт-майстерня Валерія Марченка виховала цілий ряд юних обдарувань: лауреати Всеукраїнського конкурсу дитячої естрадної пісні „Зірки на сцену” м.Київ – сестри Анжела і Христина Гринбокі; лауреат Всеукраїнського конкурсу дитячої естрадної пісні „Зірки на сцену” м.Київ і лауреат Міжнародних фестивалів „Світ молодим” м. Будапешт (Угорщина) – Ольга Невірковець; лауреат Міжнародного дитячого фестивалю „Ние – 20 век” м. Албена (Болгарія) – Марина Костючок; лауреат Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів і конкурсів: „Молода галичина” м. Новояворівськ, ”Зірки на сцену” м. Київ, „Світ молодим” м. Будапешт(Угорщина), „Чорноморські ігри” м. Скадовськ, „Кришталевий жайвір”м. Тернопіль, „Стара фортеця” м. Кам`янець-Подільський, півфіналістка конкурсу молодих виконавців „Новая волна-2003 ”м. Москва – Олена Марченко.

Твори написані композитором звучали на 2-х звітних концертах Рівненської області в Палаці „Україна” м. Київ.

У вересні 2004 р. Марченко В.В. призначений на посаду директора дитячої музичної школи № 2 м. Рівне. Випускники працюють зав. кафедрами, доцентами, викладачами у РДГУ, Тернопільському державному університеті, РЕГІ, Володимир - Волинському педучилищі, Рівненському державному музучилищі та інші.

Валерій Марченко є засновником ГО «Центр мистецтв «Світ молодим», ініціатором та організатором Благодійної акції-концерту «Допоможи дитині» (24.12.1999), Благодійної дитячої акції « Діти – наше майбутнє» (20.05.2001, 19.12.2002), акцій „Я люблю рідне місто”, „Чужих дітей не буває” (2007 р.), автором ідеї створення та творчим директором Молодіжного фестивалю мистецтв «Музична толока» (травень 2003 р.), директором Міжнародного фестивалю „Партнерське музикування” між містами побратимами (Рівне 2007, 2009 рр.)

У 2000 та 2001 р.р. член міжнародного журі Дитячого фестивалю мистецтв «Літня магія « та «Ми – ХХІ сторіччя» (Албена, Болгарія), 2010 р. член міжнародного журі фестивалю дитячої і молодіжної пісні «Ноти приязні» (Хайновка, Польща), постійний член журі дитячого конкурсу естрадної пісні «Володимир» у Володимирі-Волинському (15 років), член журі Міжнародного фестивалю мистецтв «Зоряний Симеїз» (Ялта 2011 р.), організатор і член журі Міжнародного фестивалю слов`янської музики «Музичний Регенсбург» (Німеччина 2011 р.), член журі Всеукраїнського конкурсу вокалістів « Осіння мелодія» (Вінниця 2011 р.), музичний директор Всеукраїнського конкурсу української музики «Бурштинові нотки» ( Рівне 2010 - 2011 р.). Автор ідеї і організатор створення дитячої філармонії при ДМШ №2 (2009, 2010, 2011 р.)

З 2001 року – член національної спілки театральних діячів України, з 2008 - член національної всеукраїнської музичної спілки. Член міжнародної благодійної організації «Up with people». Член Громадської Ради при Рівненському міськвиконкомі (2011 р.), Президент Ротарі клуба м. Рівне (2010 -2011 рр.)

За професійне мистецтво і сумлінну працю в ім’я розбудови України Марченко В.В. був нагороджений грамотами обласних, міських виконавчих органів, грамотами міського голови м. Рівне, грамотою екс-президента США Біла Клінтона, визнаний переможцем відкритого рейтингу популярності міста «Гордість міста» як кращий композитор та аранжувальник (2003), як кращий дитячий композитор у м. Львові (2007 р.).

Здійснив фондові записи на Київському (1991 р.) Рівненському (1989, 1997,1999, 2004, 2009, 2010, 2011 рр.), Львівському (2000), радіо і телебаченні.

У 2010 році видавництвом «Бізнес поліграф» м. Київ випущена книга дитячих пісень «Бурштинові нотки» композитора Валерія Марченка, яка була представлена на 55 міжнародному книжковому ярмарку в м. Варшава (Польща).

Національними аудіокомпаніями випущено біля 40 касет і дисків, у яких вміщено твори Валерія Матченка.

Валерій Віталійович Марченко має схвальні та теплі відгуки про свою творчу та громадську діяльність на сторінках цілого ряду як вітчизняних так і зарубіжних засобів масової інформації.

 
Пошук
Анонс подій

(03/29/16) Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для п...

(02/23/16) Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного

Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного   ...
Хто на сайті
На даний момент 52 гостей на сайті