Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Про затвердження Положення про міську мистецьку премію імені Г.П. Косміаді в галузі образотворчого мистецтва

Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

Керуючись статтею 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та відповідно до  Програми розвитку культури у місті Рівне на 2007-2012 роки, затвердженої рішенням міської ради від 26 квітня 2007 року        № 611, з метою відзначення кращих митців в галузі образотворчого мистецтва:

1.Затвердити Положення про міську мистецьку премію імені Георгія Косміаді (додаток 1).

2.Затвердити склад комітету із присудження міської мистецької премії імені  Георгія Косміаді  в галузі образотворчого мистецтва(додаток 2).

3.Кошти на виплату премії виділяти із міського бюджету і передбачати в кошторисі управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому.

4.Контроль за  виконанням   даного розпорядження  доручити заступнику  міського голови   Г.Кульчинській.

 

 

Додаток 2

до розпорядження міського голови

від „__”______2012 року №______

 

Склад комітету із присудження міської мистецької премії імені Георгія Косміаді

Кульчинська Галина Григорівна – заступник міського голови,  голова комітету

Ткачук Андрій Петрович – заступник начальника управління культури  і туризму, заслужений працівник культури України, заступник голови комітету

Барабаш-Зволь Ілона Миколаївна – головний спеціаліст управління культури  і туризму, секретар комітету

 

Члени комітету:

Бобрик Феофан Михайлович – голова Рівненської обласної організації  Національної спілки художників України( за згодою)

Бурець Олена Андріївна              –   вчитель       образотворчого       мистецтва, завідувачка    кабінетом   мистецтв   імені Г.Косміаді Рівненської української гімназії ( за згодою)

Гвоздинський Віктор В’ячеславович – живописець, член Національної спілки художників України ( за згодою)

Данильчук Галина Федорівна        –   завідувачка відділом виставок обласного краєзнавчого музею (за згодою)

Костюк Лариса Кіндратівна          –  доцент мистецтвознавства і культурології інституту мистецтв РДГУ ( за згодою)

Лукашевич Тетяна Сергіївна   – відповідальний секретар Рівненської обласної організації  Національної спілки художників України( за згодою)

Мартиненко Анатолій Іванович – живописець, заслужений працівник культури України, член Національної спілки художників України

Подолець Петро Михайлович – скульптор, член Національної спілки художників України( за згодою)

Самчук Олександр Васильович – живописець, член Національної спілки художників України( за згодою)

Тимченко Тимур Олександрович – голова  Рівненської міської громадської молодіжної організації „Клуб Української елітарної молоді” (за згодою)

Юрчук Омелян Михайлович –   професор   кафедри  архітектури  національного  університету   водного    господарства  та природокористування ( за згодою)

 

Додаток 1

до розпорядження міського голови

від „__”______2012 року №______

 

Положення

про міську мистецьку премію імені Георгія Косміаді

1. Міська мистецька премія імені Георгія Косміаді (далі Премія) є найвищою  в місті відзнакою митців образотворчого мистецтва. Премія присуджується до дня народження Георгія Петровича Косміаді 24 березня, починаючи з 2013 року у розмірі 5 (п’ять) тисяч гривень.

2.Премія присуджується в галузі образотворчого мистецтва (живопис, скульптура, графіка, декоративне мистецтво).

3.Премія присуджується за видатні твори, що відзначаються високим професіоналізмом, глибоким розкриттям змісту  та образів, якістю та майстерністю виконання.

4.Премія  присуджується за твори, виконані в останні три роки. Творчий доробок претендентів має бути оприлюднений на виставках протягом останніх трьох років, але не пізніше як за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні відгуки у засобах масової інформації, рецензії у мистецтвознавчій літературі.  Щороку присвоюється лише одна Премія.

5.Премія присуджується митцю один раз за життя.

6.Пропозиції щодо претендентів  на здобуття Премії подаються  органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, творчими спілками, культурно-мистецькими закладами, науковими та навчальними закладами, громадськими організаціями, самовисуванням.

7.Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подають до управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради з 1 січня до 1 березня поточного року.

8.На здобуття Премії подаються такі документи:

-    клопотання про присудження Премії;

-  матеріали, що засвідчують творчий доробок претендента: репродукції творів (циклу творів)  у вигляді фотографій, слайдів, відеозаписів, компакт-дисків, друкованої продукції;

-    ксерокопії відгуків в засобах масової інформації і мистецьких виданнях;

-   характеристика та фото претендента;

-  копія паспорта та ідентифікаційний номер претендента, а в разі, коли претендентом є колектив, – копія паспорта його керівника.

9.Днем висування претендента на здобуття Премії вважається день реєстрації в управлінні культури і туризму документів, зазначених у пункті 8 цього Положення.

10.Для розгляду поданих документів, зазначених у пункті 8 цього Положення, визначення та нагородження претендентів,   утворюється Комітет із присудження міської Премії імені Георгія Косміаді у складі 14 осіб, у тому числі відповідального секретаря, який бере участь у засіданнях Комітету без права голосу.

11.Члени Комітету до участі в конкурсі не допускаються.

12.Комітет проводить розгляд, обговорення та оцінку творів на здобуття Премії у два конкурсні тури:

перший тур – розгляд папок (матеріалів) претендентів та допущення до другого туру конкурсу( шляхом таємного голосування);

другий тур – підсумкове обговорення та прийняття рішення під час  виставки творів претендентів (шляхом таємного голосування).

13.Претенденти,  допущені до другого туру, мають представити конкурсні роботи на виставці.

14.Виплата Премії здійснюється відповідно до розпорядження міського голови на підставі рішення Комітету та виплачується за рахунок коштів, передбачених управлінню культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради.

15.Комітет діє на громадських засадах.

16.Комітет очолює голова – заступник міського голови з гуманітарних питань.

17.Персональний склад Комітету затверджується розпорядженням міського голови.

18.Основною формою роботи Комітету є засідання.

19.Засідання комітету веде голова або за його дорученням заступник голови  Комітету.

20.Засідання Комітету є правочинним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу.

21.Рішення Комітету про присудження Премії приймається таємним  голосуванням присутніх членів Комітету. У разі якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос головуючого на засіданні Комітету є ухвальним.

22.Організаційне забезпечення роботи Комітету, у тому числі прийом та підготовку документів, зазначених у пункті 8 цього Положення, здійснює відповідальний секретар Комітету.

23.Особам, яким присуджується Премія, присвоюється звання лауреатів премії імені Григорія Косміаді, вручається диплом, нагрудний знак  та грошова винагорода.

24.У разі, якщо Премія присуджена кільком особам, кожен лауреат отримує диплом, нагрудний знак, а грошова винагорода ділиться між ними порівну; якщо творчому колективу – колектив отримує диплом та грошову винагороду, а керівник нагрудний знак.

25.Диплом та нагрудний знак лауреатам Премії вручається в урочистій обстановці міським головою міста Рівного або за його дорученням заступником міського голови з гуманітарних питань.

26.Управління культури і туризму спільно з лауреатами Премії організовують  виставку творів лауреатів Премії щорічно на День міста Рівного.

27.Премія може бути присвоєна посмертно. У даному випадку диплом, нагрудний знак  та грошова винагорода вручаються членам родини.

 

 
Пошук
Анонс подій

(03/29/16) Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для п...

(02/23/16) Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного

Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного   ...
Хто на сайті
На даний момент 53 гостей на сайті