Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Рівненський зоопарк

Рівненський зоологічний парк загальнодержавного значення

Рейтинг Користувача: / 11
НайгіршеНайкраще 

Адреса:

м. Рівне вул. Київська, 110

33027 Україна

Телефон: (0362) 28-84-83, 28-86-47.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

zoopark.rv.ua (Офіційний сайт.)

Facebook (Офіційна сторінка.)

ВК (Офіційна сторінка.)

Унікальний куточок живої природи, розміщений на рельєфній парковій території. Основна частина зоопарку – це залишки старого фруктового саду та єдиний в межах міста природний лісовий масив площею 4,7 га. Один з 7 зоологічних парків загальнодержавного значення в Україні і єдиний в західному регіоні.

Колекція тварин нараховує більше 180 видів з усіх континентів земної кулі, 24 з яких занесена до Міжнародних Червоних книг. Представлені леви, тигри та інші великі котячі, примати, копитні та птахи. Діє Екзотаріум. У вольєрі "Бабусине подвір'я" дозволено годувати і брати на руки домашніх тварин. На території зоопарку знаходиться більше 130 видів деревних, чагарникових та трав’янистих рослин.

В літній період працюють атракціони, На території споруджено великий ігровий майданчик для дітей, облаштовані лавки та столики, працює магазин з усім необхідним для комфортного відпочинку. На пам'ять про зоопарк є можливість придбати сувеніри. Після прогулянки по мальовничому парку приємно відпочити в затишному кафе "Ведмедик". На даний момент зоопарк є улюбленим місцем сімейного відпочинку рівнян та гостей міста. З початку сезону в зоопарку кожні вихідні і святкові дні працюють атракціони «Шапіто» та «Верхова їзда», які приносять радість дітям та дорослим.

Сучасний зоопарк-це особливий природний комплекс в системі міста, що поєднує в собі природне середовище та штучні споруди та служить для утримання різних видів тварин в умовах неволі. Основними задачами, які постають перед зоопарком є: утримання та демонстрація живих представників дикої фауни, освітня та виховна робота, збереження та розведення рідкісних та зникаючих видів, науково-дослідницька робота по вивченню біології диких тварин.

Також продовжуються заняття з іпотерапії з дітьми-інвалідами та вродженими вадами . Для цих занять, які проходять на благодійній основі, відводиться 3 дні на тиждень. Дітки мають змогу спілкуватися з тваринами, завдяки чого мають позитивний вплив на психологічний та фізичний стан.

У 1998 році Указом Президента України Рівненському зоопарку присвоєно статус об'єкта природо заповідного фонду загальнодержавного значення.

Історія зоопарку


Свою історію Рівненський зоопарк починає з 1982 року, коли за ініціативою Рівненської обласної організації Українського товариства охорони природи, на східній околиці міста було виділено земельну ділянку площею 11,17 га та розпочато її благоустрій.
Перші мешканці – представники місцевої фауни – були завезені з лісових господарств області та з колекції обласного краєзнавчого музею. Це були дикі кабани, вовки, лисички, лось. З цирку привезли бурого ведмедя, який довго тішив відвідувачів зоопарку і дожив тут до похилого віку. А згодом почалася активна співпраця з зоопарками тоді ще Радянського Союзу. Так в зоопарку з’явилися мавпи, олені, бізони, верблюди, гімалайські ведмеді, різноманітні птахи.
В період з 1985 по 1988 роки продовжувалась подальша розбудова зоопарку. В цей час з?явилися нові вольєри, каскад штучних водойм, нове адміністративне приміщення, в якому розпочав свою роботу акватераріум. Завдяки ентузіазму працівників зоопарку, колекція тварин поповнювалася новими видами, було розпочато формування колекції тераріумних тварин.


Протягом 10 років, як структурний підрозділ об'єднання парків культури, зоокуточок розбудувався, проводився благоустрій території. В 1992 році рішенням міської Ради зоопарк зареєстровано як окрему юридичну особу.
В 1998 році указом Президента України Рівненському зоопарку було присвоєно статус об'єкта загальнодержавного значення (№1341⁄98 від 09.12.1998 року), а його територію визнано об'єктом Природно заповідного фонду України.
Зоопарк сьогодні – це колекція з 150 видів тварин, улюблене місце відпочинку та прогулянок всією сім'єю. Основна частина зоопарку – це залишки старого фруктового саду та єдиний в межах міста природний лісовий масив площею 4,7 га.
На території зоопарку знаходиться більше 130 видів деревних, чагарникових та трав'янистих рослин.


В зоопарку працює ветеринарний лікар, робочий день якого починається з обходу території та огляду тварин. Вчасно виконані профілактичні щеплення, знищення паразитів, дезинфекція – також робота нашого лікаря. Хворим тваринам надається необхідна медикаментозна допомога.
Гарний догляд за тваринами сприяє отриманню у них потомства. Так щороку в зоопарку народжуються малята майже у 30 видів тварин.
Зоопарк є науково – освітньою установою, основними функціями якої є збереження та відтворення зникаючих видів тварин та пропагування природничих знань серед населення. Про кожну тварину можна дізнатися більше детально, ознайомившись з інформаційними стендами, отримати кваліфіковану інформацію у спеціалістів зоопарку, замовити екскурсію.
Паралельно з науково – освітніми функціями, зоопарк виконує ще важливе значення в організації дозвілля та відпочинку населення.
Щорічно в зоопарку відбуваються традиційні свята – відкриття сезону, день захисту дітей, масляна.
Щорічно наш зоопарк відвідує більше 150 тис. чоловік.
Для відвідувачів зоопарку розроблена зручна система вартості квитків: дорослий, дитячий, пільговий. А постійні відвідувачі можуть придбати річний абонемент, який дає змогу частіше приходити в зоопарк і за меншу вартість.

 

 
Пошук
Анонс подій

(03/29/16) Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для п�...

(02/23/16) Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного

Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного   ...
Хто на сайті
На даний момент 14 гостей на сайті