Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

3 березня - Всесвітній день письменника. Зустріч з письменниками Рівненщини у міській бібліотеці – філії № 9 .

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

«Всякий автор хоче писати так, щоб його зрозуміли;

але при цьому потрібно писати про те, що варто розуміння».

Ж. Лабрюйер.

 

 

Всесвітній день письменника (повна назва - Всесвітній день миру для письменника) — професійне свято, яке святкується  3 березня та закликає  «четверту владу» виступати проти негативних аспектів демократичного друку, утриматись від неправдивих публікацій, навмисних фальсифікацій, умисного викривлення фактів та тенденційної безчесної їх інтерпретації заради політичних, групових та особистих інтересів.

Саме цього дня до міської бібліотеки – філії № 9 Централізованої бібліотечної системи м. Рівне на запрошення про зустріч відгукнулися відомі і шановані у нашому місті письменники Анна Лимич, Василь Басараба та Микола Кащук.

Члени Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України мали приємне спілкування із учнями Рівненської українська гімназії та студентами Рівненського державного гуманітарного університету, що є постійними читачами бібліотеки та активними учасниками заходів у книгозбірні.

Про історію свята розповіла провідний бібліотекар книгозбірні Тетяна Логін. Вона зауважила, що Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.

У наші дні в деяких країнах це свято розширило заявлений спектр і називається просто «День письменника»  та є приводом для вшанування літературних діячів, які проявили себе. Літератори Рівного Анна Лимич, Василь Басараба, Микола Кащук про життєвий і творчий шлях, про написані твори та їх шлях від автора до читача, про радість та тривоги письменників, поетів, прозаїків розповіли юнацтву.

Звучала поезія Анни Лимич, гуморески, загадки Миколи Кащука. З цікавістю присутні слухали про написання і шлях книг письменника Василя Басараби від пера автора до читача, від читача до визнання на престижних Всеукраїнських літературних конкурсах.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять учасників АТО, які віддали свої життя за незалежність нашої держави. Василь Басараба прочитав поезію, які присвятив подіям, що відбуваються на Сході.

Усі присутні мали нагоду та можливість привітати особисто письменників з професійним святом, зробити світлину на згадку про цей день, придбати книгу з автографом автора. Бажаючі цим скористалися.

Гарні знайомства, чудові враження, нові знання та чудові книги ми взяли з собою по завершенню зустрічі з Рівненськими письменниками.

«… Письменники — ліхтарі, які в мирний час висвітлюють шлях тямущим перехожим, які розбивають негідники і на яких в революції вішають безтолкових».

В. Ключевский.

 

 
Пошук
Анонс подій

(03/29/16) Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для п�...

(02/23/16) Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного

Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного   ...
Хто на сайті
На даний момент 13 гостей на сайті