Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Майстер – клас та цікаве про національні обереги у рамках тижня юнацької книги в міській книгозбірні.

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Екскурс у історію національних оберегів та майстер – клас з виготовлення ляльки - мотанки відбувся 14  березня  у бібліотеці – філії № 10 Централізованої бібліотечної системи м. Рівне, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 67.

 

Цього дня відвідувачі книгозбірні мали можливість безкоштовно  навчитися виготовляти ляльку – мотанку,  а також  дізналися про символи і обереги українського народу та традиції їх використання.

 

Провідний бібліотекар Світлана Жиркевич розповіла цікаві історичні факти про сакральний український оберіг, які на жаль, лишаються маловідомими про прадавню ляльку - мотанку, або вузликову ляльку.

Цікаво, що ця лялька відрізняється від звичайної відсутністю обличчя. Язичники вважали, що через обличчя в ляльку вселяється душа. Виготовляли її з натуральних матеріалів: сіна, соломи, трави, насіння, зерна і вірили, що цей символ приносить в дім багатство, захищає від бід. Нареченій мати дарувала ляльку-мотанку, як оберіг нової домівки. А хворій дитині давали погратися з мотанкою, після чого її знищували: спалювали на вогнищі, або топили у воді. Ляльку використовували у різних ритуалах. Тому в неї вплітали те, чого хотіли позбутися чи, навпаки, придбати.


Важливо, що сьогодні лялька - мотанка повертається до нас. Завжди є багато  бажаючих навчитися її виготовляти. В умілих та швидких руках майстрині Ольги Нагаль з клаптиків тканини, перемотаних нитками, відродилася стародавня лялька.

 
Пошук
Анонс подій

(03/29/16) Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для п�...

(02/23/16) Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного

Розпорядження міського голови про перейменування топонімічних об'єктів м. Рівного   ...
Хто на сайті
На даний момент 7 гостей на сайті